Gyors reagálás a Ford Mustang Mach-E-vel, avagy hogyan használhatják a mentők a Ford elektromos autóját, hogy még gyorsabban elérhessék azokat, akik rászorulnak

2023.12.25
Amikor Marek Lowicz-Brady nap mint nap felveszi a Londoni Mentőszolgálat egyenruháját egy 12 órás műszak kezdete előtt - mint egy sürgősségi esetkocsiban egyedül szolgálatot teljesítő mentős -, általában fogalma sincs, hogy aznap mire számíthat.

A londoni mentőszolgálat mentősei 42 gyorsreagálású (FRU) járművet használnak, hogy a lehető leggyorsabban eljussanak az eseményekhez, amelyek mindegyike speciálisan kialakított Ford Mustang Mach-E elektromos jármű. Marek ezek közül az egyiket használja, és magával viszi a mentőautóban talált készlet nagy részét, miközben a Mustang Mach-E mozgékonyságát és teljesítményét használja, hogy átvágjon a városi forgalomban.



Az autók teljesítménye mellett azt is figyelembe vették, hogy képesek voltak egy teljes műszakot teljesíteni töltés nélkül, így értékes időt takarítanak meg, miközben hozzájárulnak a flotta teljes CO2-kibocsátásának csökkentéséhez. Marek és kollégái számára azonban az a legfontosabb, hogy gyorsan elérjék a betegeket, készségeiket, ítélőképességüket és képzettségüket felhasználva változást érjenek el a kritikus időben. És ehhez a Ford Mustang Mach-E tökéletes partnernek bizonyul.

A Ford készített egy filmet, amely Marekot követi Londonban, amint a Ford Mustang Mach-E-vel eléri a segítségre szorulókat, valamint egy további filmet is készített a SYNC integrációs modulról.





A SYNC integrációs modul

A Ford mérnökei időt töltöttek a kéklámpás szervizek látogatásával, hogy megtudják, mit is akarnak valójában a mentősök egy járműtől. Az egyik legfontosabb kifogás az volt, hogy az elülső szélvédő mögé vagy a műszerfalhoz kellett rögzíteni a további felszereléseket, például a navigációhoz és a több adatot tartalmazó terminálhoz, amely információkat jelenít meg azokról a teendőkről, amelyekre készülnek.



A megoldás a Ford Pro Digital Integration Services Team által kifejlesztett SYNC integrációs modul lett, amely lehetővé teszi, hogy a jármű SYNC képernyője a normál ügyfélnézetről a csomagtartóba szerelt mentőszolgálat számítógépének bemeneti nézetére váltson, így a mentősök megkapják a szükséges információkat. arról, hogy milyen munkára készülnek, és hogyan juthatnak el oda. Ez csökkenti a rendetlenséget a járműben, nagy képernyős nézetet biztosít, és lényegesen költséghatékonyabb, mint további felszerelések hozzáadása. Ez azt is jelenti, hogy nincs szükség további lyukak vágására a műszerfalon, és könnyen eltávolítható a jármű üzemidejének végén.

"Ezek az autók körülbelül 500 km hatótávolságúak, mielőtt újra kell tölteni őket. Nagyon fontos volt számunkra, hogy olyan elektromos járművet válasszunk, amelyben az akkumulátor élettartama a teljes műszakot, azaz tizenkét órát képes teljesíteni, és mindezt egyetlen töltéssel.” - mondta Daniel Elkeles, az LAS vezérigazgatója.

Azután találtuk ki a SYNC integrációs modul koncepcióját, hogy a mentősökkel beszéltünk a jelenlegi mentőautók használata során felmerülő kihívásokról. A megoldást megtervezték, tesztelték és egy éven belül elérhetővé vált, és most már minden olyan szolgáltatás számára elérhető, amely hasznot húzhat belőle.” - mondta James Braddy, a Ford Pro speciális járművek digitális vezetője.



A saját megérzéseidre, a saját döntéseidre támaszkodsz. Azt hiszem, sok káosznak vagyunk kitéve, folyamatosan átélünk nagyon sok, gyorsan változó, meglehetősen dinamikus jelenetet, de ezekre gyorsan, megfelelően és racionálisan kell reagálnunk.” - mondta Lowicz-Brady Marek mentőápoló.

Itt válogathatsz a készleten lévő Ford modellek közül:


Forrás: Ford Europe News
Oldalainkon HTTP sütiket használunk, a jobb működésért. További információk