Együttműködő robotok (cobots) segítik az emberek munkáját a Fiesta gyártósorán

2019.10.05
Együttműködő robotok (Collabarative Robots - Cobots) segítik a Ford mérnökeinek a munkáját, a Ford Fiesta gyártósorán. A németországi (kölni) bevezetést követően a Ford tovább vizsgálja a spanyolországi (valenciai) és a romániai (craiovai) vállalati létesítményeket, hogy ezeken a gyártósorokon is alkalmazásra kerülhessenek a „cobotok”.

A Ford kölni üzemében az együttműködő robotok (cobotok) 6 fős csapata áll rendelkezésre, hogy a mérnökökkel együttműködve biztosítsa, minden Ford Fiesta tökéletes fényezéssel és felületminőséggel guruljon le a gyártószalagról.

A hat robot mindössze 35 másodperc alatt fejezi be a teljes gépjárműtest koreografált felületcsiszoló és ellenőrző sorozatát. A folyamat nem igényel alkalmazottakat, ám mégis lehetővé teszi a gyártónak, hogy összetett feladatok elvégzésén dolgozhassanak, és elkerüljék az ismétlődő feladatok elvégzésével járó nagyobb terheket.


Mindegyik „cobot” egy úgynevezett UR10-es, a világ legkeresettebb robot típusa, amelyet a Universal Robots tervezett, s amelyeket főként az audió berendezés-iparban a nagy teljesítményű hangszórók és mélysugárzók finomcsiszolására használnak.

A Ford festéküzletágában 3D-ben nyomtatott puha réteg található a robotkar és a csiszolópapír között, amely lehetővé teszi, hogy ugyanolyan pontosan és ügyesen dolgozzon, mint az emberi kéz.

A gyártási folyamat során minden Fiesta karosszériát egy speciális fürdőbe merítenek, hogy több mint tíz év korrózióvédelmet biztosítsanak. Ezután apró foltok maradhatnak a felületen, amelyek szabad szemmel nem láthatók, ám ezek befolyásolhatják a jármű végső felületminőségét. A hat „cobots” kiküszöböli ezeket az egyenetlenségeket és elszívják a hátrahagyott port. A végső ellenőrzéseket természetesen mindig egy humán munkavállaló fejezi be, mielőtt a jármű a vonal mentén tovább mozog.

Kapcsolódó videó:




Oldalainkon HTTP sütiket használunk, a jobb működésért. További információk